Duże trudności, jakich nastręcza uchwycenie stanu pojazdów na terenie gminy, oraz określenie bieżących i zaległych zobowiązań finansowych wobec gminy stało się pretekstem do opracowania systemu

RP

rejestr pojazdów i podatku od środków transportu. System ten przeznaczony jest do wspomagania pracy użytkownika w zakresie prowadzenie ogólnego rejestru pojazdów mieszkańców gminy oraz rozliczania opłat z tytułu podatku od środków transportu. Pozwala na zgłaszanie oraz aktualizację stanu pojazdów z uwzględnieniem ich kategorii, a co za tym idzie - stawek opłat . Wyznaczone raty wpłat stanowią podstawę do windykacji należności wraz z odsetkami. System pozwala na uwzględnienie zaległości z ostatnich kilku lat. System RP umożliwia:

Obsługa systemu jest bardzo prosta i nawet początkującym w zakresie użytkowania komputerów nie sprawia większych trudności. Zapewniamy dokumentację, pomoc przy wdrożeniu systemu oraz szkolenie. Dla miast i gmin objętych programem WOKISS szkolenie jest prowadzone w ramach tego programu. Istnieje możliwość prezentacji systemu w siedzibie firmy. System może pracować tak na pojedynczym stanowisku komputerowym jak i w sieci Novell Net Ware. Przy braku komputera realizujemy także zamówienia sprzętowe. W takim przypadku możliwe jest negocjowanie ceny systemu.. Dotychczasowe doświadczenia urzędów korzystających z programu RP wskazują , że system w sposób zasadniczy porządkuje naliczanie podatku od środków transportu i stanu posiadanych przez mieszkańców gminy pojazdów oraz przynosi wymierne efekty finansowe poprzez regularne pozyskiwanie należności. Aktualnie system pracuje w kilkudziesięciu Urzędach Miast i Gmin .